Dotacje dla firm na zakup nowych samochodów

kredyt z deutsche banku na nową toyotę lub lexusa

Do tej pory pozyskanie dofinansowania na zakup samochodu było bardzo trudne. Dotacje przyznawano rzadko i najczęściej na pojazdy specjalistyczne. Od niedawna, po raz pierwszy w historii polskiej motoryzacji, można pozyskać dofinansowanie na zakup nowego auta, a konkretnie Toyoty lub Lexusa. Oferowane jest bezzwrotne dofinansowanie do kredytu zaciągniętego w Deutsche Banku na zakup nowego pojazdu tej marki. Oferta skierowana jest tylko do firm. Wsparcie wynosi 9% (maksymalnie 20 tys. zł), a warunkiem jego uzyskania jest sprzedaż lub zezłomowanie starego samochodu. Nowy pojazd powinien charakteryzować się przynajmniej 20% niższą emisją spalin.

Grant w wysokości 9% zaciągniętego kredytu zostanie wypłacony w formie gotówkowej lub z przeznaczeniem na spłatę kredytu w lutym i sierpniu 2015 r.

Środki pochodzą z KfW (niemieckiego państwowego banku rozwoju – Kreditanstalt für Wiederaufbau), a ich łączna wartość wynosi 40 mln Euro. Według szacunków ekspertów pozwoli to sfinansować zakup ok. 2 tys. pojazdów.

Podobne programy funkcjonują z powodzeniem od lat w innych krajach, np. Niemczech, Francji, Holandii czy Hiszpanii. Miejmy nadzieję, że idea wspierania zakupu nowych, ekologicznych samochodów przyjmie się w Polsce na szerszą skalę i zostanie podchwycona przez rząd.

facebooktwittergoogle_pluslinkedin
Tagi: ,
Napisano w Aktualności