Opinia o innowacyjności – jak ją pozyskać?

opinia o innowacyjnosci

Dotacje z Unii Europejskiej są przeznaczone w bardzo dużej mierze na rozwój innowacji w Polsce. Ubiegając się o tego typu dofinansowanie i składając wniosek o dotację należy wykazać, że tworzone przez firmę rozwiązania będą miały charakter innowacyjny.

Często jednak osobom sprawdzającym wniosek, tzn. urzędnikom, ciężko jest ocenić, czy opisywana przez przedsiębiorcę technologia ma rzeczywiście taki charakter. Dlatego w przypadku niektórych konkursów o dotację oczekuje się od wnioskodawców przedstawienia opinii o innowacyjności. W założeniu ma to być obiektywna ocena niezależnego eksperta stanowiąca dowód na zastosowanie innowacji. Opinia zawiera m.in. charakterystykę planowanej do wdrożenia przez przedsiębiorstwo technologii i określa czas, w jakim w jakim jest ona stosowana w Polsce lub na świecie.

W dokumentacji konkursowej niejednokrotnie znajduje się wzór opinii o innowacyjności.

Kto wydaje opinię o innowacyjności?
Są to:

  • jednostki badawczo-naukowe,
  • centra badawczo-rozwojowe,
  • instytuty przemysłowe,
  • uczelnie,
  • organizacje technicznych.

Od lat stale współpracujemy z powyższymi podmiotami i możemy zaproponować Państwu konkurencyjną cenę za uzyskanie opinii o innowacyjności. Pomagamy także w przygotowaniu niezbędnego opisu, na podstawie którego ekspert wystawia opinię.

Zapraszamy do współpracy. Zobacz szczegóły: opinia o innowacyjności

facebooktwittergoogle_pluslinkedin
Tagi:
Napisano w Aktualności